Juureravi

Juureravi (ehk endodontia) on selline hambaraviharu, mis tegeleb hambasäsi (ehk hambapulbi) ja hamba juuretipu piirkonna haiguste diagnoosimise, ravi ja ennetusega. Kõige sagedamini on tegemist infektsiooniga, mis on hambaõõnde tunginud kaariesest (ehk hambasööbijast) tingitud defekti kaudu.

Kui haigus on äge, siis võib kaasneda tugev valureaktsioon temperatuuri muutustele või magusale-hapule või muudele ärritajatele. Kroonilise hambapõletiku korral võivad sümptomid ka täiesti puududa ning siis on haige hammas leitav röntgenipildi abil.

Juureravi eesmärgiks on puhastada hammas nakatunud kudedest ja seal elutsevatest mikroobidest. Seda tehakse spetsiaalsete instrumentide abil ja kanaleid loputatakse desinfitseerivate lahustega. Peale seda tuleb juurekanalid tihedalt täita, et hoida ära uut infektsiooni ehk nakatumist.

Raviprotseduuri järel võib hammas esialgu mõned päevad hell ja tundlik olla või isegi natuke valutada. See kõik aga möödub peagi.

Mis on juureravi, vaata siit: https://www.youtube.com/watch?v=C91qkN5JUKw&t=10s

Mõnikord tekib põletik juba varem juureravitud hambale. Selle kõige sagedasemaks põhjuseks on eelnevalt ravimata jäänud juurekanalid.

Kuna suur osa juurekanaleid on väga kitsa valendikuga, siis on neid mõnikord väga raske leida ja puhastada. Seepärast on kvaliteetse juureravi teostamiseks vajalik mikroskoop, mille suurendus aitab hambaarstil näha rohkem peensusi ja täpsemini töötada.

„Ravida saab vaid seda, mida näed“.

Mikroskoobi abil on lisaks võimalik ka näha ja eemaldada juurekanalitest murdunud instrumente, leida mõrasid ning muid defekte hambas jne. ning ravida ka seda, mida muidu ei näeks ega ei leiaks.

Loe lisaks:

https://ehl.ee/artikkel/juureravi/

Juureravis on kasutusel kofferdam, mille abil saab protseduuride ajal ravitava hamba isoleerida teistest hammastest. Nii ei lase me hambaõõnde sülge, mis sisaldab suurel hulgal mikroobe ja koos sellega uut täiendavat infektsiooni.