Kunst kliinikus

Tõnismäe Hambaravi ooteruumides ootab sind kunstnik Mari Roosvalti maalide näitus/müük.

Mari Roosvalt oma töödest

“Viimastel aastatel on olnud fraasid, sünonüümid, visioonid, tähised, nostalgia, meenutus, osoon – need märksõnad on minule tähtsad kogumikud, mis on pärit mitmelt reisidelt paljudest maadest. Olen olemuselt romantik, olen üks sellisest sillaehitajatest – “uue” ja “vana” lepitajatest. Analüüsin ja sünteesin. Lasen kultuurimassiividel endast läbi voolata ja püüan kinni meeldivaid osakesi. Lasen end inspireerida kaasaegsest kunstist, liidan kokku enesekeskselt nautleva, visuaalselt mõtiskleva ning kunstimaailmas jätkuvalt kõrges hinnas oleva arutleva lähenemise. Püsin “ilusa” maali mängumaal ja lõhun samas maalilist ühtlust oma töödes, süstides neisse erinevaid mustreid, motiive ja faktuure. Nii lisandub minu loomingusse iga kord uusi kihitusi, öeldud ja ütlemata sõnu. Teos aga kujuneb kõneluseks iseenda, varem olnud ja võibolla ka hiljem tulevaga. Jään abstraktse maali traditsioonile kui romantilis-modernistlikule vaimsusele truuks, kuid ühendan selle kõige objektiivsema meediumi – fotograafiaga. Kui abstraktne maal esindab individuaalselt, romantilist ja autentset, siis foto on suhteliselt objektiivne, dokumenteeriv. Olen pildistanud ja maalinud, mällu talletanud sajanditevanuste losside hurma, kulda ja armsaks saanud esemeid.”

Mari Roosvalt

Mari Roosvalt (s1947) omandas kunstihariduse Eesti Riikikus Kunstiinstituudis maali erialal 1969 aastal. Aastatel 1992-2016 oli õppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning 2006-2015 Eesti Maalikunstnike Liidu esimees.Näitustel osaleb Mari Roosvalt juba alates 1970 aastast, isiknäitusi on üle 50. Eesti Kunstnike Liidu liige alates 1979 aastast.

Tunnustused

1997 diplom Balti kvartali trienaalil
2001 rahvusvahelisel biennaalil “Neues aquarell”III preemia
2006 Kondrad Mäe preemia
2008 II astme diplom I Minski Rahvusvahelisel Maali Biennaalil
2015 EKL auliige

Mari Roosvalti töid on leida kunstikogudes

Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuuseum, Tallinna Kunstihoone Fond, Tallinna linna kunstikogu, Swedbanga ja SEB panga Kunstikogud, Viinistu Kunstimuuseum, Guadalajara kunstimuuseum Mehhikos, Eesti Välisministeeriumi Kunstikogu ja erakogudes üle maailma.