Implantatsioon

Implantaadid on parim lahendus puuduvate hammaste asendamiseks.
Hambaimplantaat on titaanist kõrgtehnoloogiline kunsthambajuur, mis asetatakse lõualuusse vähetraumeeriva, kohalikku tuimestustusega teostatud kirurgilise protseduuri käigus.
Implantaadi paigaldamise järgselt tuleb selle luustumist oodata 3 kuni 6 kuud.

Juba lõualuusse kinnitunud implantaadile saab paigaldada hambakrooni või muu konstruktsiooni, mis on vajalik mälumisfunktsiooni või esteetilise välimuse taastamiseks. Lisaks on implantaatide abil võimalik täisproteese paremini suhu kinnitada.

Juhul, kui patsiendi oma luu maht implantaadi panekut ei võimalda, saab luud juurde tekitada. Selleks kasutatakse kas patsiendi oma luukudet või kunstluud ja sellisel juhul võtab implantaadi kinnitumine lõualuusse mõnevõrra rohkem aega.

Uuringute põhjal võivad implantaadid 95 – 98 protsendil juhtudest püsida suus ka kauem, kui kümme aastat. Implantaatide paigaldamise õnnestumine ja hilisem suuspüsivus oleneb palju inimese enda tervise seisukorrast, suuhügieenist ja harjumustest, suitsetamine on aga lisa riski allikaks. Hoolika ja järjepideva suuhoolduse ning regulaarse arstliku kontrolli tulemusena võivad implantaadid kesta ka terve eluea.